Cuma, Nisan 28, 2006

İpod da sadece müzik olmaz !

Siz İpodunuzda sadece müzik mi dinliyorsunuz? Heran yanımızda olan bu şirin alete farklı programlar yükleyerek kullanım alanını genişletebilrisiniz. İşte size 5 yaratıcı İpod kullanım alanı.

1-İpodunuza metro haritasını yukleyebilir ve trenin saat kaçta kalkacağını heran öğrenebilirsiniz yapmanız gereken ipodsubwaymaps.com adresinden gerekli yazılımı ipod unuza yuklemek. Şimdilik Tokyo, Chicago, NY, Boston ve Washington ve Londra metrolarınında aralarında bulunduğu 23 metronun haritasını indirebilirsiniz.

2- Merriam-Webster's pocket dictionary adresinden 10$ a yükleyebileceğiniz yazılımla ipodunuz anında bir sözlüğe dönüşüyor ve zor anınızda hayat kurtarıyor. Küçük hafif ve cebinize kolayca sığabilen bir mp3 çaların aynı zamanda sözlük olabilmesi harika bişi.
3- Barları denediniz, en yakın arkadaşınızda kimseyi ayarlıyamdı, chattede aradığınızı bulamadınız, Msn, İcq da fos çıktı, o zaman cebinizden ipodunuz çıkarın ve PodDater da bağlanıp beğendiğiniz kişinin videosunu izleyin mesaj atın buluşun :)4-Birçok kişi bisiklete binip yollarda pedal çevirirken ipod unda müzik dinleyip rahatlar. Bazılarıda ipod una google map tarzı harita yükleyip ormanda kaybolmadan dolaşmanın keyfini çıkarır, ha bu arada müzik dinlemeye de devam ederler :)

5- İpod da oyun ? Efsane oyun Doom u ipod da oynamak biraz cesaret biraz beceri birazda Geek lik ister. Yapmanız gereken İpod unuza Linux kurmak sonrasında Doom gibi bir çok oyunu , Tetris, Super Mario bros. vs.. oynayabilirsiniz.

1 Comments:

Anonymous Adsız said...

Mutlu yıllar chn:)

5:35 ÖS  

Yorum Gönder

Links to this post:

Bağlantı Oluştur

<< Home